Dolar : Alış : 5.6316 / Satış : 5.6417
Euro : Alış : 6.3340 / Satış : 6.3454
HAVA DURUMU
hava durumu

Manisa34°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 206 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BAĞ BUDAKLARI BAŞLADI, USTA ELLER İŞ BAŞINDA

09 Aralık 2017 - 1.124 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»BAĞ BUDAKLARI BAŞLADI, USTA ELLER İŞ BAŞINDA
BAĞ BUDAKLARI BAŞLADI, USTA ELLER İŞ BAŞINDA

Manisa Türkiye’nin en önemli şehri bence, ülkeye kazandırdığı ekonomik değer ve istihdamda olağan üstü başarısı ve tabi ki tarımı. Bilindiği gibi ülkemizde yetişen bir çok ürünüm başkenti adetaManisa. Üzüm, zeytin,kiraz,pamuk,mısır,tütün,domates ve daha bir çok ülkemize katma değer sağlayan ürünlerin başını hep Manisa çekiyor.

Tabi bu ürünler kolay yetişmiyor, bunlar için fedakarlık,sabır, yürek istiyor bunlar. Bu ürünlerin yetişmesinde aileler ve gençler her tür
lü fedakarlığı yapıyorlar. Sabahın erken saatlerinde kalkıyor, ve yağmur ,soğuk çamur demeden römorkun üzerine biniyor ve ailelerinin rızkını aramak için yollara düşüyorlar. İşte bir bağ budama sezonu daha geldi. Ekipler kuruldu köyde budak işinden anlayan ve bu işi profesyonelce yapanlar kurdukları ekiplerle Manisamızın bağlarına can vermeye ve onları bahar da en iyi verimi alabilmek için hazırlıyorlar. Arap saçına dönmüş bağları bir sanat ustalığı gibi yeniden şekillendiriyorlar.

Manisa’nın hamzabeyli kasabasında da durum işte böyle, erken kalkan işçiler rızıklarını toplamak için kar buz yağmur dinleden ekmeğinin peşine düşüyorlar.

 

 

İlgili Terimler : ,
SaSoft Media