Dolar : Alış : 5.6316 / Satış : 5.6417
Euro : Alış : 6.3340 / Satış : 6.3454
HAVA DURUMU
hava durumu

Manisa34°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 206 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BİR DAVAYA ADANMIŞ BİR ÖMRÜN ADI SELÇUK ÖZDAĞ

22 Kasım 2018 - 442 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»BİR DAVAYA ADANMIŞ BİR ÖMRÜN ADI SELÇUK ÖZDAĞ
BİR DAVAYA ADANMIŞ BİR ÖMRÜN ADI SELÇUK ÖZDAĞ

Yerel seçimlerin çalışmaları tüm hızıyla devam ederken,partilerin de adayları da bir kaç hafta içinde netlik kazanması bekleniyor. Genel seçimlerin provasının yapıldığı yerel seçimler,partiler için siyasi görüşlerinin ve hizmet ölçüsünün belirlendiği niteliğindedir. Yani bir partinin belediye başkanlığını kazanması,onu hem partiyi temsil niteliği hem de partinin genel seçimlerde haha fazla oy almasına sebep olabilir. Tabi bunun tam tersi de olma olasılığı çok yüksek.

Bugün siyaset ve seçimlerle ilgili değil bir davaya adanmış ömrü yazmak istiyorum. Evet kendisiyle oturup konuşma ve onu tanıma fırsatım oldu. 

Evet siyasi manevralara kapılmadan,aynı çizgide ve belli bir hedefe hiç şaşmadan giden kişinin adıdır. Doç.Dr. SELÇUK ÖZDAĞ

Üç dönem vekillik yapmış ve Türkiye için alınan önemli kararlara imza atmış,vatandaşın zaman ve mekan gözetmeden her sorununa çare olmaya çalışmış ve bu yaptıklarıyla gönüllerde taht kurmuş kişidir o.

Akademik kökenli olması,üniversite de hocalık yapması,ilim ve bilgi ile harmanlanmış olması onun hayata bakış açısını daha zenginleştirmiş ve bu ülke için daha neler yapabilirim? bunların derdine düşmüş ve çareler aramaya başlamıştır.

Evet Selçuk Özdağ da seçimler için start vermiş durumda. Belediye başkanı adayı olmak kolay değil. Bu tüm siyasi partiler için geçerli bir durum. Çünkü yerel seçimler,genel seçimler gibi değil. Kaybeden parti ve teşkilatı hemen aday olan kişiyi suçlayacak ve onun çalışmadığından falan bahsedecektir.

Selçuk Özdağ Ak parti için neden  bu kadar önemli? ortada kaybedilmiş iki dönem belediye seçimleri var. Ak partinin Manisa da yanlış tercih yapması üçüncü bir hezimetin başlangıcı demektir. Adı şaibelere karışmamış,çizgisini hiç bozmamış,yolsuzlukla adı hiçbir yerde geçmemiş,vatanını seven ve Manisa’ya aşık bir isim olması onu neden aday seçmeliyiz sorusunun karşılığıdır bence.

Kolay bir hayattan gelmeyen ülkenin tüm sorunları ve çıkmazlarını bilen ülkesi için davasına sahip çıkan ve rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu gibi vatan sevdalısıyla beraber çalışmış,o şartlarda bile davasına sahip çıkmış bir vatan sevdalısının adıdır Selçuk Özdağ.

Manisa da partili olan olmayan sokaktaki her vatandaşımızda ismi karşılık bulan ve milletimizde heyecan uyandıran belki ilk defa seçimi alma ihtimalimizin olduğunu konuşan bir toplum da karşılığı olan bir isim. Özdağ, aday olmasa bile yada aday olup kazanmamış dahi olsa kolay kolay bir kenara çekilip küstürülecek bir yapıda olmayan birisidir. Donanımlı olması ve vizyonunun çok güçlü olması ondan her şekilde nasıl faydalanabiliriz sorusunu sormamıza neden olmaktadır.

Belediye başkanlığı kolay kazanılmıyor bu ülkede. Düşünün Manisa’nın merkezi,ilçeleri,mahalleleri,köyleri toplam bir buçuk milyona yakın nüfusu bunların hepsini iyi tanıyacaksın,sıkıntılarını bileceksin,sorunlarına çözüm bulacaksın hiç de kolay bir iş değil. Bunun için kocaman bir yürek,bilgi,beceri ve vizyon lazım. Yani Selçuk Özdağ Manisa vekili olarak sorunlarımıza bir nebze olsun çare olduysa,belediye başkanı olunca da Manisa için de en iyisini ve güzelini yapacağından hiç bir kuşkum yoktur.

NEDEN SELÇUK ÖZDAĞ

Yukarıda bazı nedenleri verdim. Ama şunu belirtmek istiyorum. Türkiye genelinde seçimlerde yerel olsun genel seçimler olsun değişmeyen tek bir kural var nedir o biliyor musunuz evet o kural hiç değişmeyen seçim döneminde rüzgarı arkasına alan ve halkta karşılığı kendiliğinden ortaya çıkan ve hiç kimsenin müdahale edemediği bir toplumsal harekettir. Bu kural Özal dönemimden tutun Çillere ve Erbakan’a kadar uzanır. En son da 2002 yılında Ak Partinin ve Recep Tayyip Erdoğanın rüzgarı ve halkı arkasına almasıyla bu güne kadar gelmesidir.

Partilerin de tebdili kıyafetle dolaşıp aday adayları hakkında bilgi toplamaları da bu yüzden değil mi? Evet  bir Selçuk Özdağ rüzgarının estiği çok aşikar Manisa da. En azından halkın ve partililerin ilk defa hem fikir olduğu bir isim. Rüzgar esiyor evet ama neticeler ve sonuçları belirleyen bir yapı var. Sonuç da onlar ne derse o olacak ama hissedilen bu rüzgar bir daha yakalanır mı bilinmez. 

Sonuç olarak seçimler şu an denize bırakılmış bir yelkenli gemiye benziyor. Evet rüzgar esiyor ve bu gemi bir yere gidecek,önemli olan rüzgarı arkasına alan bu gemiye görevlendirilecek ve ona yön verecek olan kaptanı seçebilmek. Bu da şu an halkı arkasına almış ve rüzgarı yakalamış bir kaptana yetki vermekten başka bir çözüm olmaması demektir.

Seçimin Manisa ve ülkemiz için hayırlar getirmesi temennisiyle.

 

saygılar 

 

 

 

SaSoft Media