Dolar : Alış : 5.6316 / Satış : 5.6417
Euro : Alış : 6.3340 / Satış : 6.3454
HAVA DURUMU
hava durumu

Manisa34°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 206 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MANİSA’DA PSİKİYATRİ HEMŞİRELERİ SERTİFİKALRINI ALDI

20 Şubat 2018 - 705 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»MANİSA’DA PSİKİYATRİ HEMŞİRELERİ SERTİFİKALRINI ALDI
MANİSA’DA PSİKİYATRİ HEMŞİRELERİ SERTİFİKALRINI ALDI

PSİKİYATRİ HEMŞİRELERİ SERTİFİKALRINI ALDI
  Manisa’da psikiyatri hemşireliği sertifika programı eğitimleri Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde sona erdi. Geçtiğimiz aylarda Sağlık Bakanlığı’ndan psikiyatri hemşireliği uygulama yetkisi alma hakkını kazanan hastanemizde, sertifikalı psikiyatri hemşireleri yetiştirilmek üzere yoğun bir eğitim programı uygulandı.
            Yurdumuzun birçok ayrı ilinden katılım sağlayan 30 hemşirenin eğitimi 12 iş günü teorik, 20 iş günü pratik olmak üzere 2 aşamalı olarak gerçekleştirildi. Teorik eğitimler psikiyatri alanında lisansüstü eğitim almış hekimler ve hemşireler tarafından verilirken,  uygulamalı eğitimler ise klinik rehber hemşireleri yani en az 5 yıl saha deneyimi olan hemşireler tarafından verildi. Program sonrasında tüm katılımcılara bitirme sınavı uygulanmış ve 70 puan üzeri alan tüm katılımcılarımız sertifika almaya hak kazanmıştır.

Sertifikalı eğitim programımıza Kars, Mardin, Karaman, Bilecik, Kırşehir, Mersin, Yalova, İzmir, Denizli, Tekirdağ ve Manisa illerinden katılımın olması,  hastanemiz bilgi birikiminin yurdumuzun birçok farklı noktasına ulaşmasını sağladı. 1926 yılında hizmete başlayan ve köklü bir tarihe sahip olan hastanemizin, 12 ile hizmet veren bir bölge hastanesi olması sebebiyle bilgi ve tecrübe bakımından yurdumuzun önemli sağlık tesislerinden biri olması her zaman gurur kaynağımız olmuştur. Bu gibi organizasyonlarla bilgiyi ve tecrübeyi aktarma fırsatı bulmak kurumumuz ve ilimiz adına onur vericidir. Ülkemizde ilkler arasında yer alan psikiyatri hemşireliği sertifika programı alanında profesyonelleşmiş sağlık çalışanlarını yetiştirmek için büyük bir fırsat oldu.

 

İlgili Terimler : ,
SaSoft Media