Dolar : Alış : 5.6316 / Satış : 5.6417
Euro : Alış : 6.3340 / Satış : 6.3454
HAVA DURUMU
hava durumu

Manisa34°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 206 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÖZEL OKUL HAVASINDA BİR OKUL, AHMET TÜTÜNCÜOĞLU

18 Ocak 2018 - 1.254 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»ÖZEL OKUL HAVASINDA BİR OKUL, AHMET TÜTÜNCÜOĞLU
ÖZEL OKUL HAVASINDA BİR OKUL, AHMET TÜTÜNCÜOĞLU

Her anne babanınn hayalidir çocuklarını en iyi ve donanımlı okullarda okutmak. Onları en iyi şekilde hayata hazırlamak ve onlara en iyi eğitim ve öğretimi vermek. Çünkü, çocuklarımız ne kadar eğitimleri güzel bir okulda okurlarsa o kadar bilgi ve becerilerinin artacağı inancı taşımaktadır her veli. Bugün okuyarak çok başarılı bir yerlere gelmiş ve bu donanıma sahip insanlar hep iyi bir eğitim ve öğretimden geçmişlerdir.

Evet bazen her şey para değildir. Yani cocuğumuz illa özel okullarda okuyarak başarıya ulaşır tezi tamamen yanlış bir tezdir. Günümüz Milli eğitim okullarında da çok donanımlı eğitimler verilebilmektedir. Yeter ki bizler biraz çocuklarımıza sahip çıkalım ve onların başarılarının arkasında durabilelim. O zaman devlet olarak hem daha iyi bir eğitime hem daha iyi bir yaşam seviyesine ulaşmış olacağız.

Yazımın başında dediğim gibi öyle özverili ve öyle eğitime sarılan okullarımız var ki öyle idealist öğretmenlerimiz var ki özel okullara bile şapka çıkartabilir. 

İşte size bugün hem bir veli hem bir yazar olarak gözlediğim Ahmet Tütüncüoğlu ilk okulundan bahsedeceğim. Okulun müdürünün disiplini, Okulu adeta bir özel okulmuş gibi yönlendiriyor olması, eğitim ve öğretime verdiği değer, öğretmenlerinin özverili olması, güleryüzlü anlayışlı olması,ve en önemlisi idealist bir ruha sahip olmaları beni en çok etkileyen bir kaç husutan biriydi. Okula hergün gidip gelen birisi olarak okulda her şeyin disiplin ve ahenk içinde yapıldığını gözlemliyorum. Okulun kantideki çalışanlarından tutun kapıda ki güvenlik personeline kadar herkes güleryüzlü ve yaptığı işin sorumluluğu ve bilincinde. Okul müdürü İsmail hakkı bey özünde çok disiplinli ve bir o kadar da sıcak ve samimi bir insan. Çünkü kendisiyle bir kursta beraber paylaştığımız zamanlar oldu oradan tanıyorum. Kursta da en babacan ama en güzel fikirleri de ortaya atan isimdi kendisi.

Çocuklarımızı almaya gidip gelirken kulak veriyorum velilere ve çoğunun çocuklarınnın almış olduğu eğitimden memnun olduklarını söylüyorlar. Öğrtetmenlerin, çocuklara kızmadıklarından ve onların üzerine adeta anne baba gibi düştüklerinden bahsediyorlar. Bunları yazıyorum çünkü, bizim temelimizde ki eksiklik çocuklarına verilemeyen güven duygusu, eğer toplum olarak bunu aşarsak önümüzde hiçbir engel kalmaz. Bizim çocuklarımız zeki çalışkan ve aynı zamanda dürüst insanlardır.

Sonuç olarak biz veliler olarak okula sahip çıkmalı ve olulun ahengini bozacak davranışlardan kaçınmalıyız. Unutmamalıyız ki bizim çocuklarımız bu okulda en iyi eğitimi alıyorlar.

Bu vesile ile tüm eğitim ve öğretim camiamızın yarıyıl tatilini kutlar sağlık ve huzur içinde iyi bir tatil temenni ediyorum.

 

 

İlgili Terimler :
SaSoft Media