Dolar : Alış : 5.6316 / Satış : 5.6417
Euro : Alış : 6.3340 / Satış : 6.3454
HAVA DURUMU
hava durumu

Manisa34°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 206 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TÜRKİYE SOLDAN DEĞİL MERKEZ SAĞDAN İLERLİYOR…

25 Haziran 2018 - 462 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»TÜRKİYE SOLDAN DEĞİL MERKEZ SAĞDAN İLERLİYOR…
TÜRKİYE SOLDAN DEĞİL MERKEZ SAĞDAN İLERLİYOR…

Ülkemizde seçim ve seçim çalışmaları her zaman hareketli geçmektedir. Yeni oluşumlar ,yeni adaylar, yeni vaatler her zaman insanda heyecana sebep oluyor. Bu seçim, zaman itibarıyla dar bir zamanda yapılmasına karşılık gereken ilgi ve alakayı gördü. 

Ülkemiz insanı yüksek bir oy oranıyla seçime katılım sağladı. Hiç bir kargaşa ve kavgaya sebep olmadan seçimlerin sonuçlanması demokratik ülkeler aramıza girmemize vesile olacaktır.

Bu seçim diğer seçimlere oranla biraz daha zor ve karmaşık idi, çünkü sadece vekil yada Cumhurbaşkanı seçmiyor, aynı zamanda Türkiye tarihinin yönetim ve idare şeklini değiştiriyor olması sebebiyle bu seçim diğer seçimlerden farklıydı.

TÜRK HALKI SAĞ MERKEZİ TERCİH ETTİ

Önceden seçimler sağ ve sol iki partinin önderliğinde geçer, genelde biri kazanırdı. Sol ve sağ partilerin koalisyon yapmaları çok zor bir durumdu. Fakat 2018 seçimlerinde sağ ve sol partilerin oy oranlarındaki makas iyice açıldı. Chp’nin bu seçimlerde almış olduğu oy oranı gösteriyor ki Türk halkı soldan uzaklaşıyor. Çok iyi bir Cumhurbaşkanı adayı çıkarmasına karşın halktan gerekli oyu alamayan Chp yolunu ve çizgisini değiştirir mi sorularını akla getiriyor.

16 yıldır hükümette bulunan Ak partiyi bir türlü yenemeyen Chp nerede ve nasıl hatalar yaptığını etraflıca araştırması gerekmektedir. Chp halk nezdinde bir türlü karşılık bulmuyor.

SEÇİMİN KİLİT PARTİSİ VE EN KAZANÇLISI MHP

Mhp bu seçimde çok az miting ve propaganda yapmasına rağmen, hem Cumhur ittifakında hem de Milletvekili sayısında başarılı olmuş ve Meclisin en kritik partisi olmayı başarmıştır. Çünkü Ak partinin mecliste kanun yapmasının şartı Mhp de olan Milletvekili sayısından geçmektedir. Mhp seçmeninin başka bir partiye geçmemesi ve mecliste gereken oyu alması Milliyetçi tabanın Devlet Bahçeli’nin arkasında durması Mhp’nin Türkiye için kilit taşı önemi taşıdığı bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

Seçim döneminde ve öncesinde yapılan provoaktif eylemler ekonomik veriler,döviz kurları vb, bunlar halkın gözünde itibar görmedi. Türk halkı, bunun bir oyun olduğunu gördü ve seçimini de ona göre yaptı. Yine bazı şeyler değişmedi ve Ak parti hükümeti hem Cumhurbaşkanlığını  hem de Milletvekili seçimlerini 1. sırada tamamladı.

Seçim öyle yada böyle bitti. Tartışmaya çok da mahal bırakmadan. Artık herkes şapkasını öne eğecek ve ülkenin refah ve huzuru için elinden geleni yapacaktır. Sosyal medyadan siyasi çekişmeler yaşanıyor, bu normal, ama insanları rencide edici olmamalı, unutmayalım siyasette yarının ne olacağını ve hangi kişiler ve siyasilerle işbirliği yapılacağı belli olmuyor. Öyle değil mi? kim derdi ki Ak parti ile Mhp arasının bu kadar iyi olacağı ve birbirlerine ihtiyaç duyacakları.

SEÇİM BİTTİ DOSTLUK EBEDİ KALMALI

Evet seçimlerin bir kazananı ve bir de kaybedeni oluyor elbette ama önemli olan bir birimizi kırmadan ve ülkemize küstürmeden bu seçimi atlatmak. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi tüm ülke artık kucaklaşmalı ve kutuplara ayrıştırılmamalı. 

Bu vesile ile yapılan seçimlerin ülkemiz ve halkımız için hayırlı olmasını diler, yeni mecliste yer alacak tüm vekillere başarılar dilerim. Ülkemize Cumhurbaşkanlığı gibi çok önemli bir makamı temsil etmeye hak kazanan sayın Cumhurbaşkanını da tebrik ederim. 

 

saygılar

 

İlgili Terimler : ,
SaSoft Media